Informacja na temat rozmów kwalifikacyjnych w rekrutacji na studia I stopnia na kierunek Logopedia (studia stacjonarne i niestacjonarne) w pierwszej turze rekrutacji na rok akademicki 2025/2026
Forma odbywania się rozmów: stacjonarna, kampus Akademii Pedagogiki Specjalnej, budynek D, wejście od ul. Kopińskiej
Ważne: W związku z wprowadzeniem drugiego stopnia alarmowego BRAVO (2.stopień BRAVO) oraz trzeciego stopnia alarmowego CRP (3.stopień CHARLIE-CRP) do budynku uczelni mogą wejść tylko Kandydaci - osoby towarzyszące mogą poczekać na dziedzińcu kampusu.
Termin odbywania się rozmów: 10 lipca (8:00-17:00) i 11 lipca 2025 r. (8:00-12:00)
Miejsce odbywania się rozmów:
- Grupa 1 sala 4111 (budynek D, wejście od ul. Kopińskiej, piętro pierwsze)
- Grupa 2 sala 4125 (budynek D, wejście od ul. Kopińskiej, piętro pierwsze)
- Grupa 3 sala 4126 (budynek D, wejście od ul. Kopińskiej, piętro pierwsze)
Przygotowanie do rozmowy i jej przebieg:
Rozmowa kwalifikacyjna na studia logopedyczne trwa około dziesięciu minut. Prosimy o przygotowanie kilku zdań o sobie (np. na temat swoich zainteresowań, a także motywacji do studiowania logopedii). Podczas rozmowy Kandydaci powinni mieć przy sobie dowód osobisty, który należy okazać Komisji Egzaminacyjnej. Trzeba przygotować także najlepiej papierową / ewentualnie plastikową słomkę pociętą na dwie/trzy części i małe lusterko.
Cel rozmowy:
Ma ona na celu ocenę predyspozycji Kandydatów do wykonywania zawodu logopedy. Ocenie podlega umiejętność nawiązania kontaktu interpersonalnego (także kontaktu wzrokowego), swobodna wypowiedź Kandydatów, sposób przeczytania fragmentu tekstu, realizacja sylab, wyrazów lub zdań podczas powtarzania po bezpośrednim wzorze. Oceniana jest poprawność wymowy, jakość głosu, realizacja akcentu i intonacji, tempo i płynność mówienia oraz reakcje słuchowe (w badaniu orientacyjnym). Możliwe jest także zaproponowanie dodatkowych prób oceniających motorykę narządów artykulacyjnych (warg, języka, żuchwy i podniebienia miękkiego). Próby te polegają na odtworzeniu przez Kandydatów ruchów wymienionych części aparatu wymowy po ich zaprezentowaniu przez członków przedmiotowego zespołu egzaminacyjnego.
Ważne: Negatywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej uniemożliwia przyjęcie na kierunek Logopedia.
------------------------------------------------------------------------------------------